Saklı Cennet Zeytinyağları

Zeytinyağları

btn_satinal

Zeytin ağacı narin ve uzun ömürlü bir ağaçtır. Bu uzun ömrü nedeniyle mitoloji ve botanikte " ölümsüz ağaç " olarak anılır.

İçeriğinde bulundurduğu flavanoidler, insan vücudunun ihtiyacı olan antioksidanlar yönünden çok zengindir.

İştah açar. Mideyi kuvvetlendirir. Bağırsakları yumuşatır ve kabızlığı giderir. Enerji verir. Karaciğer ve baş ağrısını giderir. Yüksek tansiyonu düşürür. Zeytinyağı kalp ve damar sağlığı için çok faydalıdır. Damarları açar. Karaciğerin düzenli çalışmasına yardım eder.

Besleyici değeri çok yüksek bir besindir. Zeytinde bol miktarda protein, yağ, A, C, E vitaminleri ile kalsiyum, fosfor, kükürt, klor, magnezyum mineralleri vardır.

Organik tarımsal ürünler, yetiştirilme süreçlerinde herhangi bir kimyasal madde ile takviye edilmediklerinden dolayı insan sağlığını tehdit etmezler. Yetiştirildiği toprak, hava, su gibi fiziki şartlardan başlayarak; üretilmelerinde, ambalajlanmalarında ve depolanmalarında sıkı kontrollere tabi tutulurlar. Bu kontroller neticesinde her ürün sertifikalandırılır.

Organik naturel sızma zeytinyağı

Organik zeytinyağının özellikleri;

* Organik zeytinlerin yetiştirilmesi süresince hiçbir kimyasal kullanılmamaktadır. Zararlılarla mücadelede doğal bazlı ilaçlar, bitki özleri veya feremonlar kullanılır.

* Zeytin hasadı zeytinler dalında olgunlaştıktan sonra ve tanelerin zarar görmemesi için el ile yapılmaktadır.

* İşletmeye alınan zeytinler bekletilmeden üretime alınmakta ve üretimin hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamaktadır.

Organik zeytinyağlarımız, merkezi İsviçre'de bulunan uluslararası organik ürünler gözetim kuruluşu IMO denetiminde sertifikalandırılmıştır.

Naturel erken hasat ve birinci zeytinyağı

Zeytinyağlarımız Gökçeada'ya has "ladolia" türü zeytin ağaçlarının meyvesinden hasat edilir. Gökçeada'daki EKOZEY zeytinyağı tesisimizde, kontinü sistem ile soğuk pres olarak işlenir. Adaya özgü zengin bir lezzet ve aroma içerir. Bizim üretimlerimiz natural sızma zeytinyağı sınıfındadır. Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı: Henüz olgunlaşmamış yeşil taneli zeytinlerin, meyvemsi tadının ve aromatik değerinin en yoğun olduğu dönemde, dalından toplanıp, bekletilmeden sıkılmasıyla elde edilir. Kimyasal karakteri % 0.8 den az asititedir. Naturel Sızma Zeytinyağı: Serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her 100 gramda 0.8 gramdan fazla değildir. Naturel Birinci Zeytinyağı: Serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her 100 gramda 2.0 gramdan fazla değildir.

btn_satinal

Tekzen Logo
Saklı Cennet Ballar

Ballar

Türkiye’nin en doğusunda Macahel’de yaşayan arıların balları

Saklı Cennet Süt ve Süt Ürünleri

Süt ve Süt Ürünleri

Türkiye’nin en batısında Gökçeada’da mutlu keçilerin süt ve süt ürünleri

toplu_urunler toplu_urunler toplu_urunler toplu_urunler